Bulmor DQ70-14-80
ONO plus VAT
Year of construction
2020
Condition
Used (fully functional)
Location
Oberschweinbach Germany
Sideloader Bulmor DQ70-14-80
Sideloader Bulmor DQ70-14-80
Sideloader Bulmor DQ70-14-80
Sideloader Bulmor DQ70-14-80
Sideloader Bulmor DQ70-14-80
more Images
Bulmor DQ70-14-80
Bulmor DQ70-14-80
Bulmor DQ70-14-80
Bulmor DQ70-14-80
Bulmor DQ70-14-80
Machine data
Machine type:
Sideloader
Manufacturer:
Bulmor
Model:
DQ70-14-80
Year of construction:
2020
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
8,000 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Am Eichenschlag 4, 82294 Oberschweinbach, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
7,000 kg
Lifting height:
8,000 mm
Fuel type:
diesel
Mast type:
triplex
Construction height:
3,850 mm
Fork length:
1,400 mm