H126-100-20
Hydraulic unit
FMA
H126-100-20
Fixed price plus VAT
Year of construction
1957
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
- Machine type:
- Hydraulic unit
- Manufacturer:
- FMA
- Model:
- H126-100-20
- Year of construction:
- 1957
- Condition:
- good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 26215 Wiefelstede, DE
- A1796873
- Reference number:
- Update:
Description
hydraulic unit, hydraulic pump, hydraulic pump
-Max. pressure: 100 bar
-Liter output: 21 l/min
-Weight: 200 kg
Gbedpeb A I Elefx Af Aol
-Max. pressure: 100 bar
-Liter output: 21 l/min
-Weight: 200 kg
Gbedpeb A I Elefx Af Aol
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Wiesbaden
6,914 km
Hydraulic aggregate
HAUHESR 2
HAUHESR 2
Listing
Günzburg
6,760 km
Tryout Press - hydraulic
HIDROLIKSANHD 120
HIDROLIKSANHD 120
Wiefelstede
Hydraulikaggregat 70 bar
Integral HydraulikK 1831-1
Integral HydraulikK 1831-1
Vomp
Universal milling machine
Ruhla Umf Thiel Duplex DeckelTyp 58 FP1
Hydraulic unit 1.1 kW 1380 Rpm
Hydac1,1 kW 1380 U/min
Hydac1,1 kW 1380 U/min
Hydraulikaggregat 2x 0,55 kW 1360 U/min
ORSTA-Hydraulik12l / 200 bar
ORSTA-Hydraulik12l / 200 bar
Hydraulic pump 500 bar
Bauknecht500 bar
Bauknecht500 bar