Schneider Electric Altivar 630 ATV630D90N4
Year of construction
2021
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Frequency converter 90 kW Schneider Electric Altivar 630  ATV630D90N4
more Images
Machine data
Machine type:
Frequency converter 90 kW
Manufacturer:
Schneider Electric
Model:
Altivar 630 ATV630D90N4
Year of construction:
2021
Condition:
good (used)
Price & Location
Location:
26215 Wiefelstede, DE Germany
A20239585
Reference number:
Update:
Description
Gijdpfx Asxlzibenxjt
-Manufacturer: Schneider Electric, frequency converter Altivar 630
-Type: ATV630D90N4
-Power: 90 kW
-Input: 380-480V / 50/60Hz / 156 A
-Output: 380-480V / 0-500 Hz / 173 A