Bulmor DQ60-12-50 V
ONO plus VAT
Year of construction
2017
Condition
Used (fully functional)
Location
Oberschweinbach Germany
Sideloader Bulmor DQ60-12-50 V
more Images
Bulmor DQ60-12-50 V
Machine data
Machine type:
Sideloader
Manufacturer:
Bulmor
Model:
DQ60-12-50 V
Year of construction:
2017
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
8,595 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Am Eichenschlag 4, 82294 Oberschweinbach, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
6,000 kg
Lifting height:
5,000 mm
Fuel type:
diesel
Mast type:
duplex
Construction height:
3,440 mm
Fork length:
1,200 mm