DLT 2703 C200TS-24
Construction Compressor
CompAir
DLT 2703 C200TS-24
Year of construction
2023
Condition
Used
Location
Germany
Machine data
- Machine type:
- Construction Compressor
- Manufacturer:
- CompAir
- Model:
- DLT 2703 C200TS-24
- Year of construction:
- 2023
- Condition:
- ready for operation (used)
Price & Location
- Location:
- Deutschland
- A20474595
- Reference number:
- INNO30245
- Update:
Description
A mobile diesel screw compressor unit CompAir, suitable for construction site use, is available. Volume flow: 20m³/min, max. operating pressure: 24bar, motor power: 224kW, engine: Cummins QSB6.7, chassis: height-adjustable, fuel tank capacity: 350l. Machine dimensions: approx. 5500mm/2000mm/2700mm, weight: approx. 3500kg. Documentation available. An on-site inspection is possible.
Giodexu I Ddjpfx Af Aot
Giodexu I Ddjpfx Af Aot
Seller
Note: Register for free or log in, to access all information.
Last online: A week ago
Registered since: 2017
2,000 listings online
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 30 58... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Sandersdorf-Brehna
6,637 km
Hot water high-pressure pump
Dynajet,Falch,DiBo,Hammelmann,WomaDynajet 500 TH
Listing
Berlin
6,562 km
Fire department all-wheel drive tank fire engine (TLF)
MANTGM 13.290 TLF 3000 Allrad 4000 l Wasser
Ratingen
Compressor Atlas-Co. XAS 97DD
Atlas CopcoXAS 97 Dd
Atlas CopcoXAS 97 Dd
Schorfheide
Drill
Sonstige/OtherTractotechnik Grundodrill
Hamburg
Closed steel container
Other40 FT Seecontainer lackiert
Zawisty Dzikie
Compressor
Atlas CopcoXAVS 186 14 BAR
Atlas CopcoXAVS 186 14 BAR
Hilpoltstein
Mobile excavator
ATLAS1905 Mobilbagger/Klima/Hammerhydraulik
Son
Offset printing press
Shinohara / Hans Gronhi522
Shinohara / Hans Gronhi522
Tata
Screw compressor with inverter
Kaeser CSD 122 SFC75kw 8,5bar 10,5m3/min