INDEX G 200
Year of construction
1998
Condition
Used
Location
Metzingen Germany
CNC Lathe INDEX G 200
CNC Lathe INDEX G 200
CNC Lathe INDEX G 200
CNC Lathe INDEX G 200
more Images
INDEX G 200
INDEX G 200
INDEX G 200
INDEX G 200
Machine data
Machine type:
CNC Lathe
Manufacturer:
INDEX
Model:
G 200
Year of construction:
1998
Condition:
used
Price & Location
Location:
Metzingen Germany
A16567176
Reference number:
Update:
Description
turning diameter 200 mm
turning length 400 mm
Gbedst Hw Rkjpfx Af Ajl
control SIEMENS SINUMERIC 840 C
total power requirement 40 kW