MAN 26.360 TGS
Fixed price plus VAT
Year of construction
2018
Condition
Used (fully functional)
Location
Lérida Spain
Box truck MAN 26.360 TGS
Box truck MAN 26.360 TGS
Box truck MAN 26.360 TGS
Box truck MAN 26.360 TGS
Box truck MAN 26.360 TGS
Box truck MAN 26.360 TGS
Box truck MAN 26.360 TGS
more Images
MAN 26.360 TGS
MAN 26.360 TGS
MAN 26.360 TGS
MAN 26.360 TGS
MAN 26.360 TGS
MAN 26.360 TGS
MAN 26.360 TGS
Machine data
Machine type:
Box truck
Manufacturer:
MAN
Model:
26.360 TGS
Year of construction:
2018
Condition:
like new (used)
Functionality:
fully functional
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
Ctra. N-II, km. 453, 25180 Alcarràs (Lleida), España Spain
Call
Technical details
Mileage:
1,57,000 km
First registration:
Fuel type:
diesel
Empty load weight:
11,645 kg
Maximum load weight:
26,000 kg
Overall weight:
Axle configuration:
6x2
Wheelbase:
4,500 mm
Axle spacing:
1,350 mm
Fuel:
diesel
Energy efficiency:
C
Color:
white
Driver cabin:
day cab
Gearing type:
automatic
Emission class:
euro6
Suspension:
air
Number of seats:
2
Total length:
9,560 mm
Total width:
2,600 mm
Total height:
2,000 mm
Permissible axle load (axle 1):
Loading space length:
7,500 mm
Loading space width:
2,600 mm
Loading space height:
2,000 mm
Equipment:
Description
Body dimensions: Chassis from 1st to 2nd axle 4,500 mm + 1st axle with 8,500 kg load capacity + isothermal box 7,500 mm × 2,600 mm × 2,000 mm + ZEPRO tail lift with 2,500 kg lifting capacity.