SIEGMUND 750V - 1,0 x 1,0 /22
Condition
New
Location
Velen Germany
Welding Table SIEGMUND 750V - 1,0 x 1,0 /22
more Images
SIEGMUND 750V - 1,0 x 1,0 /22
SIEGMUND 750V - 1,0 x 1,0 /22
Machine data
Machine type:
Welding Table
Manufacturer:
SIEGMUND
Model:
750V - 1,0 x 1,0 /22
Condition:
new
Price & Location
Location:
Velen-Ramsdorf (46342) Germany
A5264703
Reference number:
Update:
Description
table length 1000 mm
table width 1000 mm
table height 850 mm
Vertikal stroke 50 mm
weight of the machine ca. 0,3 t
dimensions 1,0 x 1,0 x 0,85 m
Welding table "SIEGMUND Professional 750 + plasma nitrided"
is made of high quality steel S355J2 + N and is plasma nitrided.
Surface hardness max. 750 Vickers.
The table has a material thickness of approx. 17-19.0mm.
Gedpsgazl Ujfx Anxoit
The holes have a diameter of 16mm.
Hole arrangement in 50 mm grid on the table top,
Side walls 150mm with parallel hole arrangement in a 25 mm grid.
Including basic equipment. Table height 850mm
Accessories shown are optional.
Price plus packaging and transport.
Other dimensions available.
Seller
Registered since: 2003
789 listings online
Call
Send inquiry
Countryus
Germany
Austria
Switzerland
United States
United Kingdom
France
Belgium
Spain
Mexico
Italy
Netherlands
Poland
Russian Federation
Belarus
Ukraine
Estonia
Turkey
New Zealand
Ireland
Czech Republic
Denmark
Finland
Sweden
Norway
Luxembourg
Greece
Lithuania
Latvia
Iceland
Portugal
Brazil
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Macedonia
Bosnia and Herzegovina
Israel
Egypt
Morocco
India
Indonesia
South Korea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
China (People's Republic of China)
Taiwan
Iran
Bangladesh
The inquiry could not be sent. Please try again later.
Telephone & Fax
+49 2863 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Welding Table SIEGMUND 750V - 3,0 x 1,5 /22
more images
Germany Velen
7,007 km
Welding Table
SIEGMUND750V - 3,0 x 1,5 /22
Listing
Tube drilling machine NS Maquinas TDM100
Germany Dietzenbach
6,872 km
Tube drilling machine
NS MaquinasTDM100
Welding Table SIEGMUND 750V - 2,0 x 1,0 /22