Heinrichsglück-Mechacon DKHP500-P800
Year of construction
2022
Condition
New
Location
Soest Germany
Weldingmanipulator height adjustable Heinrichsglück-Mechacon DKHP500-P800
more Images
Machine data
Machine type:
Weldingmanipulator height adjustable
Manufacturer:
Heinrichsglück-Mechacon
Model:
DKHP500-P800
Year of construction:
2022
Condition:
new
Price & Location
Location:
Coesterweg 45, 59494 Soest, Deutschland Germany
Description
Height adjustable rotary tilt table
Load: 500kg
Stroke: 1.015mm, height faceplate min. 345, max. tilt angle 120°.
Face plate diameter: 800mm
Welding current: 400A
Torque face plate: 1.300Nm
Total length: 2.365mm
Height (housing): 1.030mm