Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Milling motor 1.25/2.0 kW / 2880/5885 rpm with quick-release system Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
more Images
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Siemens Leuco 1PC3084-2AA20 Z
Machine data
Price & Location
Location:
26215 Wiefelstede, Deutschland Germany
A18484361
Reference number:
34776
Update:
Description
Gedpfxsvydflj Af Asbl
-Manufacturer: Siemens, milling motor electric motor type 1PC3084-2AA20 Z
-Power: 50 Hz 1.25 kW 2880 rpm / 100 Hz 2.0 kW 5885 rpm
-Voltage: 220/380 V
-Mounting shaft: Ø 30 mm
-Quick clamping system: Leuco with saw blade Ø 200 x 3.2 mm